Основа шкільної освіти у Канаді
Osvitamarket > Канада та Америка > Основа шкільної освіти у Канаді

Основа шкільної освіти у Канаді

Основа всієї освітньої системи в Канаді – безкоштовна шкільна освіта. Її якість підтверджують успіхи канадських школярів під час складання міжнародних тестів. Школи мають відмінну інфраструктуру: дорогі спортивні споруди, лабораторії для дослідів, сучасні комп’ютери і доступ до Інтернету.

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта в Канаді є обов’язковою і стосується дітей від 3,8 років до 6 років. У провінції Онтаріо діти можуть ходити до школи з 3,5 років. У цій провінції діти йдуть спочатку в Junior Kindergarten (скорочено JK – 1 рік) , а потім у Senior Kindergarten (скорочено SK – 1 рік). Класи знаходяться в приміщенні школи.

Зараз у провінції Ontario працює система All Day Kindergarten. Це означає , що діти знаходяться в школі з 9:00 до 12:00 або з 13:00 до 16:00. Весь цей час вчитель проводить з дітьми. Діти вчаться рахувати, читати, писати, маювати тощо. До і після школи працює дитячий садок, який знаходиться на території школи. Він працює з 7:00 до 18:00.

Дитячі садки в Канаді платні й коштують недешево. Проте якщо достаток батьків не дозволяє оплатити дитячий садок, тут організована система субсидій, якою користується багато сімей.

Система освіти в Канаді опирається на так звану практику Inclusion (навчання всіх дітей, серед яких – діти з обмеженими здібностями), хоча в Канаді є спеціалізовані школи та класи для дітей з обмеженими здібностями.

Початкова й середня освіта

Освіту в Канаді забезпечує держава. Фінансування проводиться федеральними, провінційними і місцевими органами влади. Освіта знаходиться в межах провінційної юрисдикції , тому за навчальним планом спостерігає обласне управління. У межах областей під міністерством освіти є окружні ради зі шкільної освіти, керуючі освітніми програмами.

Освіта є обов’язковою до 16-річного віку в кожній області Канади, за винятком Онтаріо і Нью-Брансвика, де обов’язковий вік становить 18 років. Також у деяких областях дострокова середня освіта може бути надана за певних обставин у 14 років.

У Канаді всього 190 шкільних днів у році. Навчання офіційно стартує з вересня до кінця червня (зазвичай до останньої п’ятниці місяця, крім деяких випадків)

Початкова й середня освіта в державних школах безкоштовна. Усі діти Канади зобов’язані вчитися у школах до 15 (16) років. Викладання ведеться англійською або французькою мовами.

У провінції Онтаріо в початковій школі учні навчаються з 1 по 5 класи, у середній школі – із 6 по 8 класи, і в старшій школі – з 9 по 12 клас. У провінції Альберта початкова школа – 1-6 класи, середня (Junior High ) – 7-9 класи, старша школа – 9-12 класи.

У старшій школі діти заробляють кредити і намагаються отримати хороші відсотки на іспитах, що в потім визначить подальше навчання в коледжі чи університеті.

У Канаді існують державні та приватні школи.

Державні школи Канади

У державних школах навчається більше 5 мільйонів дітей. Багато державних шкіл приймають іноземних учнів. Оскільки державні школи мають тільки денну форму навчання, то дітей-іноземців віддають на проживання в канадські сім’ї. Такий варіант проживання дозволяє познайомитися з культурою і повсякденним життям канадців, і часто така сім’я стає для дитини другим домом.

Приватні школи-пансіони Канади

У Канаді небагато приватних шкіл-пансіонів, але кожна з них славиться далеко за межами країни. У ці школи також можуть приїхати іноземні студенти для навчання.

Величезні території, чудове оснащення, комфортні гуртожитки, маленькі класи і висококваліфіковані педагоги відрізняють приватні канадські школи від державних. Якість навчання та проживання є вищою, ніж у багатьох швейцарських і британських школах, а от ціни відчутно нижчі.

Серед приватних шкіл можна вибрати установи спільного навчання або школи, де хлопчики і дівчатка вчаться окремо. Приватні школи приділяють особливу увагу всебічному навчанню дитини.

Збалансована програма навчання включає уроки зі спеціальних предметів, спортивні секції, заняття музикою і мистецтвом на базі найсучасніших технологій. Живуть школярі в комфортабельних резиденціях на території школи. Випускники приватних шкіл вступають до найпрестижніших університетів.

Оцените запись:

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (0,00 / 5)
Loading...
Знаємо, у вас виникло багато запитань про те, як здобути середню освіту за кордоном

Знаємо, у вас виникло багато запитань про те, як здобути середню освіту за кордоном

Запишіться на безкоштовну
онлайн-консультацію
— та отримайте
відповідь на ваші запитання.

    Комментарии:

    или используйте социальную сеть:

    Читать больше: